
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Interface | SPI |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 28 V |
| Max Supply Voltage | 28 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Operating Supply Current | 82 µA |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 97 µA |
Stock: 751
Distributors
pcbx
Unit Price$2.40320
Ext.Price$2.40320
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.40320 | $2.40320 |
| 10 | $2.13390 | $21.33900 |
| 25 | $2.08432 | $52.10800 |
| 50 | $2.04636 | $102.31800 |
| 100 | $2.00909 | $200.90900 |
| 300 | $1.96150 | $588.45000 |
| 500 | $1.91504 | $957.52000 |
| 1000 | $1.69618 | $1696.18000 |
| 3000 | $1.60214 | $4806.42000 |
